KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 6183244
*
nr 618 3244
Henry Unger
(f. 1945), Sverige
Färgetsning, Henry Unger (f. 1945), kvinnor, 3/85, 27x19
Henry Unger, född 1945 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 januari 2010
kl 18:23:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/1 22:14:36
1
200 kr
10/1 02:34:11
2
250 kr
10/1 14:44:50
3
500 kr
11/1 15:54:17
4
500 kr
11/1 15:55:00
4
550 kr
11/1 17:40:11
3
Vinnande bud
11/1 17:50:15
4
700 kr
- Konstnär/Designer
Henry Unger
Henry Unger, född 1945 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Henry Unger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: damporträtt etsningar färgetsning grafik henry unger kvinna kvinnor porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7125 Färgetsning
Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:30
*
Henry Unger
Henry Unger, född 1945 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Henry Unger
nr 618 3244
Henry Unger
(f. 1945), Sverige
Färgetsning, Henry Unger (f. 1945), kvinnor, 3/85, 27x19
Henry Unger, född 1945 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 100 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 januari 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/1 22:14:36 | 1 | 200 kr |
10/1 02:34:11 | 2 | 250 kr |
10/1 14:44:50 | 3 | 500 kr |
11/1 15:54:17 | 4 | 500 kr |
11/1 15:55:00 | 4 | 550 kr |
11/1 17:40:11 | 3 | Vinnande bud |
11/1 17:50:15 | 4 | 700 kr |
- Konstnär/Designer
Henry Unger
Henry Unger, född 1945 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Henry Unger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: damporträtt etsningar färgetsning grafik henry unger kvinna kvinnor porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7125 Färgetsning
Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:30